Чоколаден рај во Мексико


Чоколаден рај во Мексико

cokoladen-raj-vo-meksiko-1

Во срцето на Мексико Сити, трговскиот центар Habita се збогати со уште една чоколадна продавница која делува навистина примамливо.

Проектот завршен во 2012 година е дело на познатиот готвач José Ramón Castillo. Ентериерот на самата продавница е всушност преклопување помеѓу минатото и сегашноста. Древните чоколадни рецепти и техники, овде се преточуваат во нови и неодоливи вкусови и ароми.

Во мексикански стил, со употреба на природни материјали и чиста визија за изгледот на местото, задолжените архитекти може да се каже дека го постигнале “чоколадното совршенство” во поглед на ентериерот.

Кој би одолеал на вакво нешто?

cokoladen-raj-vo-meksiko-2

cokoladen-raj-vo-meksiko-3

cokoladen-raj-vo-meksiko-4

cokoladen-raj-vo-meksiko-5

cokoladen-raj-vo-meksiko-6

cokoladen-raj-vo-meksiko-7

Би можело да ве интересира:

Хуман гест од кој треба да учиме: Како да им помогнеме на бездомниците кога се смрзнати? Борбата за живот понекогаш може да биде навистина тешка и неверојатно напорна......
20 работи кои треба да ги оставите зад вас во вашите 20-ти години На некој начин, 20-тите го означуваа вашето созревање. Лекциите што ќе ги научит...
Чиста и пеглана облека: Што ја прави една жена - дама? Вистинската дама не ги следи слепо модните трендови. Таа не имитира никого. Добр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри

Не си имал совршен ден, дури и кога си заработил многу пари, ако не си направил нешто за некого кој никогаш нема да може да ти се оддолжи.
Рут Смелцер