ВИДЕО: 10 членови на кралското семејство што сакаат да трошат и 5 што се штедливи

10 членови на кралското семејство што сакаат да трошат и 5 што се штедливиКралското семејство е неверојатно богато, а Кејт Мидлтон обожава да троши, толку многу што еднаш имаше сериозен конфликт со принцот Вилијам. Кои кралски припадници сакаат да трошат вртоглави суми пари, а кои се штедливи?