Таленти според хороскопот


Таленти според хороскопот

За секој успех неопходна е работа, но некои предиспозиции ги стекнуваме родени под одреден хороскопски знак. Дознајте кои таленти одат рака под рака со астрологијата.

talenti-spored-horoskopot-01.jpg

Овен – спонтаност, одлучност, љубопитини, борбени, страствени, упорни.

Бик – спретност со пари, здрав разум, трпеливост, самосвесност.

Близнаци – мултитаскинг, елоквентност, прилагодливост.

Рак – социјална ангажираност, сочувство, кулинарство.

Лав – креативност, уметнички вештини, харизма.

Девица – перфекционизам, организираност, точност.

Вага – дипломатија, хармоничност, естетичност.

Скорпија – упорност, насоченост кон целите, прилагодливост.

Стрелец – оптимизам, друштвеност, толерантност, чувство за правдина.

Јарец – реализам, стабилност, одлични советници, ориентираност кон важните работи.

Водолија – опуштеност, креативност, снаодливост, зборливи.

Риба – фантазирање, снаодливост, одлични пријатели, чувствителност.

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
3 хороскопски знаци кои се магнет за богатство Додека едни работат напорно, прекувремено и за викенди за да заштедат некој дена...
3 хороскопски знаци кои можат да живеат сами и да бидат среќни само со себе Додека некои луѓе не можат да поднесат самотија, има такви кои можат да бидат са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg