Кул татко си ги тетовира цртежите од својот син


Кул татко си ги тетовира цртежите од својот син

Кул традицијата на овој татко прави тој на своите раце да го има исцртано детството на синот.

kul-tatko-si-gi-tetovira-crtezhite-od-svojot-sin-01.jpg

Кит Андерсон од Канада има кул традиција. Тој си ги тетовира цртежите на неговиот син Каи, уште откако тој имал 5 години.

Благодарение на ова Кит се сеќава јасно на сите детали од детството на неговиот син.

Денес, Каи има 11 години, а Кит се сеќава кој цртеж, односно тетоважа од која година е.

Прекрасната колекција тетоважи на Кит:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 кул изуми што ќе ни го олеснат животот Верувале или не, сега можете да носите иста јакна во текот на целата година, таа...
Кул дизајни во кои ќе се заљубите на прв поглед Имагинацијата на вистински професионалните дизајнери не знае за граници, а овие ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-дела Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...

Најчитани неделава