„Лесно е да се стигне до врвот, тешко е да се остане таму“ - да беше жив, денес Тоше ќе наполнеше 39
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


„Лесно е да се стигне до врвот, тешко е да се остане таму“ - да беше жив, денес Тоше ќе наполнеше 39

25 јануари. Да беше жив, нашиот Тоше Проески денес ќе наполнеше 39 години. Со најуспешната кариера на кој било пејач на македонските простори. Со неговата публика, со неговото ѕвездено небо.

Da-bese-ziv-denes-Tose-ke-napolnese-39-01.jpg

Не штедејќи го гласот. Не штедејќи ги убавите зборови за неговата Македонија. Не гледајќи во часовникот што побрзо да заврши концертот.

Оставајќи го срцето на сцената, таму некаде за сите кои купиле билет во потрага за поубави соништа. На тој начин го полнам моето срце, со вашата енергија и љубов. Барем така велеше Тоше.

Тој не сонувал дека ќе стане она што беше. Во едно интервју изјави дека сонувал да стане војник или доктор. Но ништо од тоа не му се остварило. За среќа, љубовта ја изразуваше на најубавиот начин, преку музиката.

Секој може да стане пејач. Ретко кој може да стане ѕвезда. И притоа да остане човек.

Појавата на Тоше беше чиста космичка енергија – ангелски глас, енергија, харизма и прекрасна насмевка.

„Лесно е да се стигне до врвот, тешко е да се остане таму“, ќе кажеше Тоше. Она што ние сакаме да му го кажеме денес е дека тој никогаш и не се симна од него.

Засекогаш ќе останеш таму каде што си, горе, недопрен на врвот, меѓу ѕвездите…

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Автор: (О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Само затоа што имаш лоши денови, не значи дека имаш лош живот Денес постои некој притисок од општеството дека во животот сè треба да ти биде н...
Немој да бараш да се вратам во Македонија! По не знам кој пат го завршувам разговорот на Скајп со моите со нивното фамозно ...
Тоше, два дена годишно во календарот се премалку за големината на твоето срце Сеќавањата за добрите луѓе кои си заминуваат од овој свет по некое време избледу...

Најчитани неделава