Играчки и аксесоари кои ќе им навратат спомени на девојките од ’90-тите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Играчки и аксесоари кои ќе им навратат спомени на девојките од ’90-тите

Детство - еден од најубавите периоди во животот, исполнет со игри, насмевки и безгрижност.

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 01 630x340.jpg

Период кој остава траг, сеќавања и слики кои никогаш не можат да се избришат.

Времето минува, а со него нештата се менуваат.

Детската игра, некогаш и сега, навистина не може да се спореди.

Сепак, одвреме-навреме, одлетувањето низ нашите мемории умее навистина да го стопли срцето. Особено ако сѐ уште чувате предмети кои имаат моќ да „раскажат“ безброј приказни.

Велат: „Девојките обожаваат да фантазираат“- такашто, овојпат ќе ви помогнеме за момент да „прошетате“ низ вашите стари фантазии.

Во продолжение ви претставуваме 15 играчки и аксесоари кои секоја девојка од ’90-ите ќе ги препознае:

1. Барби куклите со сите свои дополнителни аксесоари

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 02 630x380.jpg

2. Неодоливите кадифени мечиња за полесно заспивање

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 03 630x380.jpg

3. Мирисливите овошни сјајчиња за усни

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 04 630x380.jpg

4. Дизни видео-касети со приказните за омилените принцези

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 05 630x380.jpg

5. Бебе кукли

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 06 630x380.jpg

6. Првата одговорност со незаборавниот Чипичан

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 07 630x380.jpg

7. Долгокосата и слабонога Бети Шпагети

Igrachki-i-aksesoari-koi-kje-im-navratat-spomeni-na-devojkite-od-90ite 08 630x380.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Веќе не сум истата, сфатив - животот те руши за миг, само ако така наумил Дечко ќе преболам, работа ќе прежалам, безвредно пријателство ќе прекинам... Па,...
Жени, мајки, кралици – најдете време да одите на „лов“ „Одам на лов. Ова е слика од мене како „ловам“ вечерва. Не, нема пушки. Ниту жив...
Животни заблуди во кои треба да престанете да верувате Стегите кои ни ги создаваат општеството и традиционалните верувања може да ни со...

Најчитани неделава