10 детски песнички од „Супер ѕвезда“ кои во минатото беа апсолутен хит
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


10 детски песнички од „Супер ѕвезда“ кои во минатото беа апсолутен хит

Без дилема, станува збор за една од најдобрите едукативно-забавни емисии за деца.

10-detski-pesnichki-od-Super-Zvezda-koi-vo-minatoto-bea-apsoluten-hit 01 630x340.jpg

Иако овој проект пред сѐ беше наменет за најмладата популација, поради своите интересни содржини масовно стана прифатен и од страна на повозрасните генерации.

За првпат во јавноста е презентиран на 16 јануари 1999 година.

Покрај фестивалот, пењето и танцувањето, генијалниот Дарко Мијалковски, воедно водител и создавач на оваа емисија, ги носеше малите и љубопитни „мозочиња“ на разни места каде што можеа да да ги зголемат своите знаења како на пример: Зоолошка градина, фабрики, игротеки, радио емисии, музички студија, театри и многу др.

„Супер ѕвездичките“ испејаа навистина многу песнички со кои многумина од нас изразнаа.

Во продолжение ве потсетуваме на десеттина од нив:

„Чадорче“

„Шармер“

„Дежа ву“

„Марио“

„Докторе“

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Врзани сме за децата како слепи црева, им наоѓаме врски за сè и на крајот нè боли зошто не можат да ... Додека растев немавме многу. Да бидам искрен, бевме многу сиромашни. Многу деца,...
Имам 40 години, немам маж, ниту деца - но, среќна сум! Неодамна наполнив 40 години. Да, имам повеќе брчки. Имам подочници кои најчесто ...
Моментот кога сфатив дека мојот син не е веќе бебе, туку дете - насмеано срце и солзи во очите Денес, додека шетав низ продавници, морав да поминам во другиот дел. Знаете...

Најчитани неделава