Машка логика
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Машка логика

Некој човек решил да се жени. Се двоумел меѓу три слични кандидатки. Се решил да и поклони на секоја по 5.000 евра и да види како ќе ги искористат.

maska-logika-001.jpg

Првата отишла во салон за разубавување. Си ја средила косата, телото, се нашминкала, дотерала, купила нови алишта, високи потпетици, чанта и се средила убаво. Му рекла дека сето тоа го направила за да му биде попривлечна, бидејќи го сака многу.

Човекот бил импресиониран.

Другата жена отишла да му купи подароци. Му купила стапови за голф, нови додатоци за компјутерот, скапа облека. Му ги дала подароците и му рекла дека ги потрошила сите тие пари на него затоа што многу го сака.

Повторно бил импресиониран.

Третата жена ги вложила парите на берза. Заработила неколку пати повеќе отколку што вложила. Му вратила 5000 евра, а останатото го ставила на заедничка сметка. Рекла дека сака да вложува во нивната заедничка иднина бидејќи го сака многу.

Секако, повторно бил импресиониран.

Долго размислувал за парите, жените, за тоа што направиле со парите и конечно се одлучил.

Се оженил за онаа со најголеми гради.

Такви се мажите.

Би можело да ве интересира:

Очајна, само готви. Види ја, не знае јајце да спржи - На никој не можеш да му погодиш кога си жена Стани, седни, исчисти, зготви. Оди на работа, врати се, ручај, дремни, вежбај, и...
Типичен Балканец - ги знае сите сложени комбинации за спортска, но не може да ги совлада трите копчи... „Знаеш што си бара жената одвреме-навреме? Ќотек си бара. Превоспитување, во слу...
Пријателствата, љубовта и чевлите - не се поправаат Да можам сега да те видам, би ти кажала многу нешта. Да знам дека нема нервозно ...

Спонзорирани линкови: