Што не сте знаеле за жените?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Што не сте знаеле за жените?

sto-ne-ste-znaele-za-zenite-povekjeНекои од овие факти за жените можеби ќе ве изненадат, а може и само ќе го потврдат вашето мислење и ставовите за понежниот пол. Не е на одмет да...


...се научи и нешто ново.

 • Процентот на жени кои имале или планираат да имаат предбрачен секс: 94%

 • Жените во просек заработуваат 80% од машкиот доход

 • Тврдат дека се задоволни од мажите со својот живот и успехот

 • Почесто им е ладно затоа што имаат помала мускулна маса и помала топлина на телото

 • Кога станува збор за сообраќајни несреќи, жените се подобри возачи од мажите

 • Просечен број на партнери: 11

 • Жените имаат помала толеранција на болка

Просечен број пати на секс во една седмица:

 • 5 или помалку: 94%

 • 6-9 пати: 5%

 • 10 или повеќе: 2%

 • Прочесно: 2,3 пати

Колку жените се дебелеат/слабеат со годините:

 • Во триесетите: +5,6 kg

 • Во четириесетите: +1,45 kg

 • Во педесетите: +2,8 kg

Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...

Спонзорирани линкови: