Неуспехот може да биде најголем успех
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Неуспехот може да биде најголем успех

neuspehot-moze-da-bide-najgolem-uspeh

Неуспехот не значи дека си неуспешен, само дека се уште не си успеал. Неуспехот не значи дека нешто не можеш да имаш, тоа значи дека само мора да го добиеш на поинаков начин.

- Неуспехот не значи да си инфериорен, туку дека никој не е совршен.

- Неуспехот не значи дека си претрчал низ животот, напротив – имаш причина да тргнеш од почеток.

- Неуспехот не значи дека никогаш нема да успееш, туку дека ти е потребно време.

- Неуспехот не значи да се откажеш, напротив, да продолжиш да се обидуваш.

- Неуспехот не значи дека си постапил лошо, туку дека си имал многу верба.

- Неуспехот не значи дека си бил посрамотен, туку дека си бил подготвен да се обидеш.

- Неуспехот не значи дека ништо не си постигнал, туку дека си научил нешто повеќе.

Би можело да ве интересира:

Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Купер Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
„Жената е столб на семејството“: Најдобрите цитати од Грејс Кели Сите ја знаеме како преубавата принцезата од Монако. Таа пред да стапи во брак с...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава