11 точни изјави
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


11 точни изјави

Одамна не сме наишле на интересни факти. Овој пат, неколку кои се вистинити, од кој агол и да ги гледате и размислувате.

11-tocni-izjavi

1. Во некој момент, мозокот бил тој кој си го дал себе тоа име.

2. Предбрачен секс е само ако завршите како маж и жена.

3. Во некој момент ти си бил најмладиот човек на светот.

4. Љубовта доаѓа од главата.

5. Половина од популацијата на светот има потпросечно ниво на интелигенција.

6. Серотонин и допамин се технички единствените две нешта во кои можеш да уживаш.

7. Не ти треба падобран за да леташ на небото. Ти треба падобран за да леташ два пати.

8. Денес сум најстар до сега, а помлад нема да бидам никогаш повторно.

9. Истражувањата покажуваат дека ако вашата баба имала деца, поголема е веројатноста и вие да имате деца.

10. 100% од луѓето удрени од гром, умираат.

11. Користење на појасот за возење го зголемува процентот на заболени од рак.

Би можело да ве интересира:

11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повис...
8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...