Цитати за среќата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Цитати за среќата

Да се биде роден под среќна ѕвезда е наједноставно. Но, за да имате среќа во животот, треба и малку да се потрудите да се наредат коцките.

citati-za-srekja-1

Во прилог се неколку поговорки и изреки на тема „среќа“:

- Повеќето луѓе попрво би биле сигурни дека се несреќни, отколку да ризикуваат да станат среќни.

- За среќен живот, деновите треба да бидат испланирани во детали, а ноќите препуштени на случајностите.

- Среќата не произлегува од тоа да го правиме она што го сакаме, туку да ни се допаѓа она што мораме да го правиме.

- Среќата е желба за повторување.

- На оние кои се несреќни, не им треба ништо на овој свет освен оние луѓе кои се способни да им го подарат целото свое внимание.

- Принципите според кои живееме, дали во бизнис животот или друштвениот живот, се најважен дел од нашата среќа.

Би можело да ве интересира:

Најчестите грешки кои ги прават несреќните луѓе Луѓето не мора да се во затвор за да бидат заробени. Тие може многу повеќе да ст...
Поучни народни поговорки: „Љубовта нема години, таа се раѓа секогаш“ Животот е тимска игра. Имајте ведар став и во него никогаш не е предоцна за љубо...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...

Спонзорирани линкови: