12 мудри изреки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


12 мудри изреки

Дополнителна мудрост е секогаш добредојдена во животот. Во прилог се 12 афоризми кои ги одбравме да ги споделиме со вас.

12-mudri-izreki

Ќе мора да признаете дека речиси сите се вистинити:

1. Си ветив себе си дека ќе држам диета, дека нема да пијам алкохол и нема да јадам масна храна... по две седмици изгубив 14 дена.

2. Постојат многу причини за развод, но главна причина е венчавката.

3. Некој друг ќе мора да ја плати сметката. Јас ваков живот не сум нарачал!

4. Кога изборите би можеле нешто да променат, би ги укинале!

5. Подобро сто години богат, отколку еден ден сиромашен.

6. Кој последен се смее - најбавно размислува!

7. Кој нема во главата има во нозете. На некои жени, тоа им е сосема доволно.

8. Каменот што еден будала ќе го фрли во еден бунар, не може да го извадат ни 100 паметни.

9. Подобро да испаднеш будала, отколку од авион.

10. Додека не ја сретнете вистинската, уживајте во погрешните.

11. Интересно, секој ден сè повеќе и повеќе тонеме, а немаме море!

12. Кога ќе се сретнат женет и неженет човек, тие секогаш си завидуваат еден на друг.

Би можело да ве интересира:

Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помог... Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни жи... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...
„Животот не е тежок, тешки се луѓето во него“ - најмудрите цитати за ж... Што е животот? Еден здив, капка вода во дланките која се обидуваш да не ти се ли...