Порака во шише
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Порака во шише

Ако сте љубител на делата на Николас Спаркс, и сте ја читале „Порака во шише“  сигурни сме дека ќе се сетите на ова делче.

poraka-vo-sise

Ние веруваме дека е доволно добро и вредно да се сподели со сите вас:

„Ако откриеш нешто што е во состојба да ти го парализира цело тело, најдобро е да се обидеш за тоа да дознаеш што повеќе. Ако едноставно го занемариш тоа чувство, никогаш нема да дознаеш што можело да се случи, а тоа е, во секој случај полошо отколку да откриеш дека си згрешил на самиот почеток. Зашто ако си згрешил можеш да одиш понатаму во животот не обѕирајќи се назад и не прашувајќи се себеси што можело да се случи.“

„Во светот што ретко кога можам да го разберам, постојат ветрови на судбината кои дуваат кога најмногу ги очекуваме. Понекогаш тие имаат сила на урагани, а некогаш само ќе не погалат по образот. Во секој случај, не можеме да негираме дека тие постојат, затоа што често ни ја носат иднината која не можеме да ја избегнеме.“

Би можело да ве интересира:

Подобро да имаш доволно, отколку многу: Најубавите италијански мудрости Според многумина таа е најубавата земја на светот каде без размислување би сакал...
Цитати за мотивација кои ќе ви помогнат на патот до успехот Успехот е сонот кој секој човек го сонува, без оглед дали се работи за семејство...
Држи ја главата исправено и кога светот се руши: 15 древни индиски мудрости Старите земји како што е и Индија својата култура и традиција ги граделе со миле...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава