Запознавањето на Мишел Обама и Меланија Трамп (фото)


Запознавањето на Мишел Обама и Меланија Трамп (фото)

Оваа недела беше историска за САД, а во низата на важни настани додаваме уште еден - запознавањето на поранешната прва дама Мишел Обама, со новата прва дама на САД - Меланија Трамп. Мишел во темно виолетов фустан ѝ ја предаде позицијата на Меланија.

zapoznavanjeto-na-misel-obama-i-melanija-tramp-1.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква мајка – таква ќерка: Ким и Норт во аутфити со змиски принт на цр... 5-годишната Норт Вест сака да ги следи стапките на нејзината мајка, па често мож...
Некој генијалец направил четки за чистење тоалет во облик на Доналд Тр... Доналд Трамп од денес може да ви го исчисти тоалетот – буквално... Доналд Тра...
Катарина Ивановска ја објави првата фотка од ќеркичката Кира Катарина Ивановска вчера се породи по вторпат, а денес ја објави првата фотка од...