Една цигара повеќе = еден заб помалку
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Една цигара повеќе = еден заб помалку

Визуелна кампања која има за цел да ги освести пушачите и да укаже на штетните последици од никотинот. Уште една цигара плус е еднакво со заб минус во уста. Па, сега вие одберете.

edna-cigara-poveke-eden-zab-pomalku-001.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моите цели vs. твоите цели (фото) Дали приоритет ви се парите и луксузот или хранењето на душата со убавините на п...
Доктори од цел свет во Италија на помош - секој позира со цртеж од своето знаме Во Италија ситуацијата со короната сѐ уште е критична, а доктори од цел свет пој...
Ќе бевме среќни ако фолиите за пушачи во кафулињата беа вакви кај нас (фото) Најголемиот зимски проблем изминативе неколку години - како да седите надвор, а ...

Најчитани неделава