Фотка на денот: На природата не ѝ треба Фотошоп


Фотка на денот: На природата не ѝ треба Фотошоп

Кевин Вулф е авантурист и спортски режисер кој направи фотка со која сите се опседнаа на социјалните мрежи.

fotka-na-denot-na-prirodata-ne-i-treba-fotoshop-01.jpg

Тој на својот Инстаграм профил објавил фотографија од река во Националниот парк Јосемити која многумина ги збуни.

Можете да забележите уште веднаш во што е финтата?

Тој забележал дека песокот под реката изгледа како илјадници ѕвезди и решил да ја преврти фотката од обратно.

Неговата фотка е чист пример дека природата е секогаш подобра од Фотошопот...

 

A photo posted by K E V I N W O L F (@kev.wolf) on

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да... Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од ...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...
„Не е лесно да се биде сладок“ - Криси Тајген сподели фотка од детство... Криси Тајген е кралица на социјалните мрежи, како што многумина ја нарекуваат, и...