Кој е вашиот скапоцен камен според месецот на раѓање?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Кој е вашиот скапоцен камен според месецот на раѓање?

Секој месец си има карактеристичен скапоцен камен, па според тоа во кој месец сте родени, лесно ќе го откриете оној кој најмногу одговара на вашата енергија и вашиот темперамент. Може да го носите како накит или како амајлија за среќа.

koj-e-vasiot-skapocen-kamen-spored-mesecot-na-raganje-1.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не е лесно да се биде мајка... (фото) „Само седи дома со детето и после се жали уморна била. Е како така кога не оди н...
Неделен план за чистење со кој куќата секогаш ќе свети Ако постојано чистите, а сепак ништо не ви изгледа доволно чисто, тогаш ви треба...
9 продукти заради кои целулитот постојано се таложи Со оглед на тоа што целулитот е непријател број еден на убаво обликуваното тело,...