Трик од 10 секунди за поубав викенд
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Трик од 10 секунди за поубав викенд

Добрите идеи понекогаш се раѓаат со брзина на светлината. Откако го поставиле новиот фрижидер во својот дом, мажот ѝ укажал на жената дека во него има специјален дел за чување шишиња, па не би имале повеќе никаков проблем со ладење на виното.

Odlicen-trik-namesto-so-voda-napolnete-ja-pregradata-vo-friziderot-so-vino-01.jpg

Тогаш таа предложила наместо со вода да ја наполнат специјализирана преграда со вино. Така во секој момент ќе имаат ладно бело вино, од кое ве дели само едно притискање на копчето.

Внимавајте само садот да е добро исчистен, односно дезинфициран, а наместо вино, може да го наполните со некој друг пијалак кој се консумира добро оладен.

Одлична идеја, особено за крајот на работната недела или за домашни забави, нели?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фламинго душек на кој сакаме да го дочекаме летото со цело друштво (фо... Иако летото ни се чини далеку, точно знаеме каде сакаме да го дочекаме – на флам...
Неделен план за чистење со кој куќата секогаш ќе свети Ако постојано чистите, а сепак ништо не ви изгледа доволно чисто, тогаш ви треба...
Копенхаген - светлосни години пред нас: Паркирај го велосипедот во мет... Дали сте знаеле дека во Копенгахен, Данска, можете да го внесете својот велосипе...