Според социјалните мрежи: Ова е најубавата фотографија од Јапонија


Според социјалните мрежи: Ова е најубавата фотографија од Јапонија

Познат по своите црешови дрвја, безбројни светилишта и храмови и секако, традиционалната архитектура, Кјото е еден од топ дестинациите за посета во Јапонија.

spored-socijalnite-mrezi-ova-e-najubavata-fotka-od-japonija-01.png

Неговата убавина како одново и одново да може да се доловува во небројни фотографии, ама една посебно остави впечаток на социјалните мрежи.

Направена е од фотографот Лесли Тејлор.

Фотографијата неодамна е објавена на Reddit, ама веднаш стана сензација, бидејќи прикажува смиреност на камената улица која води до познатата Јасака пагода.

Тејлор некако успеала да долови момент на мир, зајдисонце, прекрасни сенки и бои, па заради тоа, оваа фотка многумина велат дека е најубавата фотографија од Јапонија.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Папарацо фотки: Лејди Гага и Бредли Купер не можат да се одвојат, Ирин... Лејди Гага и Бредли Купер имаа сензационален настап на „Shallow“ на Оскарите 201...
Тамара Тодевска го покажа лицето на нејзиното синче Дарен Тамара Тодевска и поранешниот кошаркар Александар Димитровски ја имаат ќерката Х...
7 работи кои не можеме да ги купиме со пари, а се повеќе од потребни Кога некој ви зборува за среќа, што прво ви паѓа на ум? Сигурно во топ 3-те рабо...