Макарони кај нас vs. во Италија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Макарони кај нас vs. во Италија

Кога од дома ќе ви кажат „купи макарони“, веројатно не ни прашувате какви? Се знае, макарони се макарони, без разлика дали се вртени, тенки, дебели, со линии или без.

makaroni-kaj-nas-vs-vo-italija-02.jpg

Но, Италијанците би ве погледнале со презир, бидејќи за нив тестенините се уметност.

Па, следен пат кога ќе кажете дека сите тестенини се исти, сетете се на фоткава.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ладните“ Кејт Мидлтон и Вилијам конечно покажаа емоции во јавност (фо... Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се познати по строгото држење до правилата и не и...
Астро ќоше: Дете или старец во душата - какви сте според хороскопскиот... Дали ви се случува да ви кажат дека никогаш нема да пораснете, дека гледате несе...
Астро ќоше: Какви се и што прават хороскопските знаци 24/7? Дали постојано сте концентрирани на јадење или пак немате време за други работи ...