9 продукти заради кои целулитот постојано се таложи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


9 продукти заради кои целулитот постојано се таложи

Со оглед на тоа што целулитот е непријател број еден на убаво обликуваното тело, секој човек сака да најде начин како да го намали или барем спречи неговото таложење.

9-produkti-zaradi-koi-celulitot-postojano-se-talozi-1.jpg

Следните 9 прехранбени продукти го имаат спротивниот ефект – го олеснуваат таложењето на масти и ја задржуваат водата во телото, па затоа нутриционистите препорачуваат да ги избегнувате:

9-produkti-zaradi-koi-celulitot-postojano-se-talozi-2.jpg

Би можело да ве интересира:

Астро ќоше: Животно мото по кое се води секој знак Oд кое животно мото се води секој хороскопски знак? Со која мисла низ глава знац...
Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да... Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од ...
Астро ќоше: Колку лаже секој хороскопски знак? Колку често лагите ви се алатка за да се извадите од некоја ситуација? Дали пост...