Оптичка илузија или...? Пар осуден дека ризикува стотици животи со еден потег


Оптичка илузија или...? Пар осуден дека ризикува стотици животи со еден потег

Двајца украински акробати станаа мета на критики на Инстаграм откако споделија фотка од нивниот одмор на најризичната плажа во светот.

opticka-iluzija-ili-par-osuden-deka-rizikuva-stotici-zivoti-so-eden-poteg-001.jpg

Јулија и Олег одморале на плажата Махо на Сент Мартин, кога авион им прелетал над глава – атракција по која е позната оваа плажа.

Но, за еден нивен потег, многумина ги осудија.

Само тоа што нозете на Јулија делуваат како да се на само неколку метри од тркалото на авионот, предизвика бура од реакции.

„Никогаш не го правете ова. Ве молам. Не само што го ризикувате вашиот живот, туку и на стотици други,“ гласеше еден од разумните коментари.

Оптичка илузија или непромислен потег?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прва фотка од Чикаго Вест, ќерката на Ким и Канје По речиси месец и половина од раѓањето на Чикаго Вест, мајката Ким Кардашијан се...
Прва фотка од синчето на Криси Тајген и Џон Леџенд Криси Тајген и Џон Леџенд по вторпат станаа родители на синчето кое се роди на 1...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...