Бабичка во автобус во Русија - копија на Доналд Трамп


Бабичка во автобус во Русија - копија на Доналд Трамп

Неколку часа пред Доналд Трамп да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, во автобус во Русија била фотографирана оваа бабичка, која е копија на Трамп.

babicka-kopija-na-donald-tramp-01.jpg

Жената стана хит по социјалните мрежи поради сличноста со Трамп, а сосема очекувано почнаа да се вртат и шеги од типот „кога Трамп се крие од тајните служби...“

babicka-kopija-na-donald-tramp-2.jpg

Ова не е првата жена која има неверојатна сличност со Трамп - запознајте ја и 64-годишната жена од Шпанија која стана хит на социјалните мрежи.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Некој генијалец направил четки за чистење тоалет во облик на Доналд Тр... Доналд Трамп од денес може да ви го исчисти тоалетот – буквално... Доналд Тра...
Кинескиот Владимир Путин (фото) Маж од руралните средини на Кина стана интернет сензација, откако по социјалните...
Позитив на денот: Бабичка на автобуска во Белград црта срце со бастуно... Јануарските денови не минаа без снег и во Белград, а еден српски твитерџија ја о...