Петтата роденденска фотка на принцот Џорџ


Петтата роденденска фотка на принцот Џорџ

Принцот Џорџ наполни 5 години на 22-ри јули, а како што кралските традиции наложуваат, беше објавена и роденденската фотка по тој повод.

pettata-rodendenska-fotka-na-princot-george-01.jpg

Фотографијата е направена во градината на куќата Clarence, веднаш по крштевката на неговиот помал брат, принцот Луи.

Споделена беше на официјалниот Инстаграм на Кензингтонска палата, заедно со благодарност до сите кои му го честитаа роденденот на малиот принц Џорџ.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ладните“ Кејт Мидлтон и Вилијам конечно покажаа емоции во јавност (фо... Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се познати по строгото држење до правилата и не и...
Како ќе изгледа принцот Џорџ на 18 години? Од неговото раѓање, принцот Џорџ е најпопуларното дете во светот. Како што навед...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...