Петтата роденденска фотка на принцот Џорџ
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Петтата роденденска фотка на принцот Џорџ

Принцот Џорџ наполни 5 години на 22-ри јули, а како што кралските традиции наложуваат, беше објавена и роденденската фотка по тој повод.

pettata-rodendenska-fotka-na-princot-george-01.jpg

Фотографијата е направена во градината на куќата Clarence, веднаш по крштевката на неговиот помал брат, принцот Луис.

Споделена беше на официјалниот Инстаграм на Кензингтонска палата, заедно со благодарност до сите кои му го честитаа роденденот на малиот принц Џорџ.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Ладните“ Кејт Мидлтон и Вилијам конечно покажаа емоции во јавност (фо... Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се познати по строгото држење до правилата и не и...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...
Првиот официјален бакнеж на принцот Хари и Меган Маркл Заврши церемонијата од свадбата на новиот кралски пар и сега принцот Хари и Мега...