Охрид низ објективот на српската блогерка Тамара Калиниќ


Охрид низ објективот на српската блогерка Тамара Калиниќ

Тамара Калиниќ е млада девојка од Србија која успешно ги спојува своите две пасии – модата и патувањето, и нејзините авантури ги објавува на Инстаграм и личниот блог Glam and Glitter.

ohrid-niz-objektivot-na-srpskata-blogerka-tamara-kalinikj-01.jpg

На листата на дестинации се најде и Охрид, за кој вели дека првпат доаѓа да го разгледа по цели 25 години, иако е од соседството.

Нејзината кратка фото-прошетка која ја пренесе на Инстаграм изгледа вака:

ohrid-niz-objektivot-na-srpskata-blogerka-tamara-kalinikj-02.jpg

ohrid-niz-objektivot-na-srpskata-blogerka-tamara-kalinikj-03.jpg

ohrid-niz-objektivot-na-srpskata-blogerka-tamara-kalinikj-04.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска го покажа лицето на нејзиното синче Дарен Тамара Тодевска и поранешниот кошаркар Александар Димитровски ја имаат ќерката Х...
Астро ќоше: Кои знаци оваа есен ќе останат сами, а кои ќе најдат партнер? Се приближуваме кон новата сезона – есента. Па, ако летово ви донесе многу кратк...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...

Најчитани неделава