Успесите се слават со семејството: Роналдо и Џорџина со 4-те деца во Јувентус дресови


Успесите се слават со семејството: Роналдо и Џорџина со 4-те деца во Јувентус дресови

ronaldo-go-proslavi-transferot-od-110-milioni-evra-vo-juventus-so-semejstvoto-01.jpg

Кристијано Роналдо потпиша трансфер од Реал Мадрид во Јувентус, вреден 110 милиони евра и тоа е највисоката сума некогаш платена за играч од страна на италијански клуб.

View this post on Instagram

Moments ❤️❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Месец дена по почетокот на своето ново поглавје во фудбалската кариера тој прослави заедно со девојката Џорџина Родригез и нивните 4 деца, позирајќи заедно облечени во дресови.

Изгледа Роналдо и покрај професионалните обврски и успеси не заборава дека семејството е главната движечка сила во животот.

View this post on Instagram

La famiglia bianconera! #finoallafine

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Руса или црна - Џорџина Родригез тестира фризури, додека Роналдо е обв... Џорџина Родригез ги збуни фановите кога објави фотографија со руса коса на Инста...
Семејната фотка за Halloween на Роналдо и Џорџина со четирите деца Кристијано Роналдо заедно со Џорџина Родригез и четирите деца денот го започнаа ...