Соништата се остваруваат: Биди и ти како Илон Маск!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Соништата се остваруваат: Биди и ти како Илон Маск!

sonishta-se-ostvaruvaat-bidi-i-ti-kako-ilon-mask-01.jpg

Ако ги сакаме работите од срце, имаме визија, не дозволуваме никој и ништо да го скроти нашиот дух, тогаш соништата се остваруваат.

Бизнисменот Илон Маск е доказ за тоа:

sonishtata-se-ostvaruvaat-bidi-i-ti-kako-ilon-mask-02.jpg

Прочитајте и Мислеле дека е глув, го тепале на училиште: Чудни факти за милијардерот Илон Маск!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да не му бараат заем Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од ...
Бебе опкружено со 1.616 инјекции - колку што биле потребни за да биде зачнато Требало да поминат 4 години, да се случат 3 спонтани абортуси, 7 обиди и да се п...
9 работи за кои никому не должите извинување Постојат работи за кои треба да се извините и работи за кои не треба да се објас...

Спонзорирани линкови: