Астро ќоше: На што е „алергичен“ секој хороскопски знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Астро ќоше: На што е „алергичен“ секој хороскопски знак?

Како вие би ја завршиле реченицата „Алергичен/на сум на...“, а како тоа би го направил Зодијакот според вашиот хороскопски знак?

astro-kjoshe-na-sto-e-alergicen-sekoj-horoskopski-znak-2.jpg

Кој е алергичен на апстрактни поими, а кој на конкретни, секојдневни предмети и појави?

astro-kjoshe-na-sto-e-alergicen-sekoj-horoskopski-znak-001.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Астро ќоше: Какви сте со еден збор според хороскопскиот знак? По што сте препознатливи, дали по беспрекорниот моден вкус или по тоа што сте од...
Астро ќоше: Како реагира секој хороскопски знак кога не е по негово? Кога сте во конфликт со некој дали се борите до истоштување за да биде по ваше и...
Астро ќоше: Какви се и што прават хороскопските знаци 24/7? Дали постојано сте концентрирани на јадење или пак немате време за други работи ...