Како една печатна грешка во наслов може целосно да го промени значењето?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 17-06-2019
Office Manager 17-06-2019


Како една печатна грешка во наслов може целосно да го промени значењето?

Кариерата на Џулија Робертс доби погрешен правец, благодарение на една печатна грешка на Post-Journal весникот.

kako-edna-pecatna-greska-vo-naslov-moze-celosno-da-go-promeni-znacenjeto-01.jpg

51-годишната актерка зборувала за нејзините улоги (roles) кои варирале и се подобрувале низ годините, но во печат работите излегле далеку поинакви.

kako-edna-pecatna-greska-vo-naslov-moze-celosno-da-go-promeni-znacenjeto-03.jpg

kako-edna-pecatna-greska-vo-naslov-moze-celosno-da-go-promeni-znacenjeto-02.jpg

Во наредниот број весникот ја поправил грешката, но без извинување.

kako-edna-pecatna-greska-vo-naslov-moze-celosno-da-go-promeni-znacenjeto-04.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

Астро ќоше: На што мислат хороскопските знаци кога не можат да заспија... Што ве држи будни доцна во ноќта? Кои мисли ви минуваат низ глава и не ви даваат...
Според трите последни цифри од бројот - Што ви треба за да бидете среќ... Ако им веруваме на забавните фото-вести, оваа може да ви открие што ви треба за ...
Прва фотка од ќеркичката на Луисана Лопилато и Мајкл Бубле Луисана Лопилато и Мајкл Бубле станаа родители по третпат, а среќната вест пејач...