Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да не му бараат заем
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да не му бараат заем

Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од 1 милион, носејќи маска од филмот Вресок.

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-01.jpg

Мажот кој се идентификувал под името А. Кемпбел, одлучил да си ја подигне наградата под маска за неговите роднини и пријатели да не му бараат позајмици.

Кемпбел чекал 54 дена за да ги подигне парите, 1,17 милиони американски долари, откако ги добил во ноември минатата година.

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-02.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-03.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-04.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-05.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 најдобри „доктори“ за сите физички и душевни болки Кога сè што сакате е да јадете нездрава храна и благо, да лежите со серија во кр...
Астро ќоше: Кои хороскопски знаци сакаат драми, а кои мир? Кои од хороскопските знаци сакаат драма и комплицирање во љубовта, а кои би си з...
Рековте, жените и мажите се еднакви? Тука не се работи за феминизам или борење за женските права. Се работи за едност...