12 грчки фрази за почетници, кои ќе ви се најдат на плажа или во таверна
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


12 грчки фрази за почетници, кои ќе ви се најдат на плажа или во таверна

Кога веќе секој продолжен викенд, обичен викенд и летен одмор го минуваме во Грција, можеме барем да научиме збор-два.

12-grcki-frazi-za-pocetnici-koi-ke-vi-se-najdat-na-plaza-ili-vo-taverna-2-01.jpg

За оние кои сакаат да бидат љубезни туристи, ќе им се најдат овие 12 фрази:

12-grcki-frazi-za-pocetnici-koi-ke-vi-se-najdat-na-plaza-ili-vo-taverna-001.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Астро ќоше: Животно мото по кое се води секој знак Oд кое животно мото се води секој хороскопски знак? Со која мисла низ глава знац...
Адел е непрепознатлива со 19 kg помалку – папарацо фотки од одморот на Кариби Викендов Адел ужива на Кариби заедно со Хари Стајлс, а на плажа таа ја покажа не...
Астро ќоше: Какво селфи ќе направи секој хороскопски знак? Дали и вие обожавате да правите селфи фотки? Какви правите најчесто? Сами, со пр...