Тажна фотографија за реалноста во едно од најсиромашните места во Србија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Тажна фотографија за реалноста во едно од најсиромашните места во Србија

tazhna-fotografija-za-realnosta-vo-edno-od-najsiromashnite-mesta-vo-srbija-01.jpg

Повеќе од јасно е дека на Балканот веќе не постои средна класа. Луѓето живеат или во екстремна сиромаштија или во екстремно богатство.

Доказ за ова е фотографија што кружи на Твитер, направена во една од најсиромашните општини во Србија, местото Тутин.

На фотографијата јасно се гледа контрастот кога едно до друго се сликани Ламборџини и запрежна кола со коњ.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Прва фотка од четвртото дете на Рики Мартин и неговиот сопруг Рики Мартин и неговиот сопруг го пречекаа нивното четврто дете, а ги споделија н...
86-годишна баба цели 25 години везела една фотелја (фото) Неодамна, на Reddit се појави фотографија од баба која позира до интересно дизај...
Најтажната фотка: Кучето го чека исчезнатиот фудбалер Емилијано Сала Фудбалерот Емилјано Сала (28) од Аргентина е исчезнат откако се урна неговиот пр...