Сликовит приказ: Зошто е важно да останеме дома за да се спречи ширење на вирусот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Сликовит приказ: Зошто е важно да останеме дома за да се спречи ширење на вирусот?

Во овој период она што е најважно за спречување на ширење на корона вирусот, е луѓето да останат дома и да не се собираат со други луѓе, а овие илустрации покажуваат зошто е тоа потребно.

slikovit-prikaz-zoshto-e-vazhno-da-ostaneme-doma-za-da-se-sprechi-shirenje-na-virusot-01.jpg

Иако многумина мислат дека нема ништо лошо да се случи ако се гледаат со неколку луѓе и се оправдуваат со тоа дека не се гледаат во големи групи, една илустрација прикажува совршено зошто се препорачува секакви контакти со други луѓе кога нема потреба од тоа.

На социјалните мрежи се шири илустрација од Филип Грижоски која сликовито прикажува како се шири вирусот и зошто е потребно социјалното дистанцирање во овој период.

За сите оние кои мислат дека не е страшно ако се видат со неколку луѓе...

Би можело да ве интересира:

6 најдобри „доктори“ за сите физички и душевни болки Кога сè што сакате е да јадете нездрава храна и благо, да лежите со серија во кр...
Макарони кај нас vs. во Италија Кога од дома ќе ви кажат „купи макарони“, веројатно не ни прашувате какви? Се зн...
Фото на денот: Патки уживаат во празните улици на Скопје – поминуваат на пешачки премин Додека ние сме во домашна изолација, а за време на полицискиот час улиците се це...

Спонзорирани линкови: