Полицаец и медицинско лице си даваат поддршка преку стакло


Полицаец и медицинско лице си даваат поддршка преку стакло

makedonski-policaec-i-medicinska-sestra-si-davaat-poddrshka-preku-staklo-01.jpg

Периодов сѐ е поврзано со мрачни настани и негативни вести, па затоа фотографијата од полицаец и медицинско лице кои разменуваат нежност преку стакло е позитивата која ни беше потребна.

Фотографијата, направена во Србија, стана вирален хит, а описите од типот „Љубов во време на корона“ и „Херои на денешнината“ кажуваат доволно.

Фотографијата ја сподели Министерството за внатрешни работи во Србија, а на неа полицаец од Белград се поздравува со неговата сопруга која е медицинска сестра.

Позитивата на денот:

makedonski-policaec-i-medicinska-sestra-si-davaat-poddrshka-preku-staklo-02.jpg

С. С. | Црнобело 

Би можело да ве интересира:

Астро ќоше: На што мислат хороскопските знаци кога не можат да заспијат? Што ве држи будни доцна во ноќта? Кои мисли ви минуваат низ глава и не ви даваат...

Најчитани неделава