Доктори од цел свет во Италија на помош - секој позира со цртеж од своето знаме


Доктори од цел свет во Италија на помош - секој позира со цртеж од своето знаме

foto-na-denot-doktori-od-cel-svet-se-borat-so-koronata-vo-italija-01.jpg

Во Италија ситуацијата со короната сѐ уште е критична, а доктори од цел свет појдоа таму за да им помогнат на италијанските медицински лица.

Доктори од Колумбија, Африка, Албанија стојат рамо до рамо со доктор од Италија и испраќаат силна порака до светот.

Оваа фотографија е доказ дека хуманоста нема граници и во ова сите сме заедно:

Доказ за љубовта испратена кон Италија од светот беа и Нијагарините водопади кои светеа во боите на знамето на оваа земја:

foto-na-denot-doktori-od-cel-svet-se-borat-so-koronata-vo-italija-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моите цели vs. твоите цели (фото) Дали приоритет ви се парите и луксузот или хранењето на душата со убавините на п...
Одговор во 3 збора зошто сум сингл (фото) Дали постојано ви го поставуваат прашањето зошто сте сингл? Како убава и паметна...
Фото на денот: Куче во карантин тажно ги гледа децата што си играат надвор Тажниот став на 3-годишното кученце во „заробеништво“ го направи вирален хит. ...

Најчитани неделава