Фото на денот: Скопје денес загадено и замаглено - „Барем гледаме што дишеме“


Фото на денот: Скопје денес загадено и замаглено - „Барем гледаме што дишеме“

foto-na-denot-zagaduvanjeto-vo-skopje-esktremno-denes-bukvalno-gledame-shto-disheme-01.jpg

Деновиве Скопје покрај што е магловито што не е ништо невообичаено, исто така е и загадено, особено навечер и наутро, па Бомбакис, дечкото кој стана познат по написите на картони, се инспирираше од тоа.

На картон тој напиша: „Барем гледаме што дишеме“ и позираше со гас маска. Во описот додаде: „А, тоа не е кислород...“

Шеговит приказ на нашата тажна реалност:

Скопје попладнево:

foto-na-denot-skopje-denes-zagadeno-i-zamagleno-barem-gledame-shto-disheme-02.jpg

Кој е Бомбакис, прочитајте ТУКА!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото на денот: Куче во карантин тажно ги гледа децата што си играат надвор Тажниот став на 3-годишното кученце во „заробеништво“ го направи вирален хит. ...
Доктори од цел свет во Италија на помош - секој позира со цртеж од своето знаме Во Италија ситуацијата со короната сѐ уште е критична, а доктори од цел свет пој...
Фото доказ дека ракописот на Меган Маркл е нереално совршен Меган Маркл се истакна во многу кралски активности, а за време на некои од нив ф...

Најчитани неделава