Тајниот живот на храната и пијалаците прикажан низ смешни илустрации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


Тајниот живот на храната и пијалаците прикажан низ смешни илустрации

Chow Hon Lam е името на илустраторот кој во моментот работи во Куала Лумпур. „Сакам да раскажувам приказни. Ќе го погледнам она што го јадам и ќе се обидам да замислам доколку сум на нивното место, што би направил? Би имал ли некакво хоби?“

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite-01.jpg

Овие прашања Chow Hon Lam ги одговорил преку серија хумористични илустрации прикажувајќи го „тајниот“ живот на одредени видови храна и пијалаци.

Погледнете ги и насмејте се:

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (12).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (11).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (10).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (9).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (8).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (7).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (6).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (5).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (4).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (3).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (2).jpg

Tajniot-zivot-na-hranata-i-pijalacite (1).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
Нова тура смешни „Пред и потоа“ илустрации од омилениот Наолито (фото) Се сеќавате на генијалните илустрации на Начо Дијаз Архона „Наолито“? Тие се вис...
7 куси шеговити приказни што ќе ви го разубават денот „Вчера испаднав херој“, се фалел еден маж во кафеана. „Во една пригода девојка м...