Кратки „црн хумор“ вицеви кои неетички ќе ве насмеат до солзи

Колку и да не сакаме да признаеме, понекогаш најкратките и вицовите исполнети со доза црн хумор нè смеат најслатко. Секако, не е најетички, но сите сме луѓе со маани, а смеата е здрава, па време е да се расположите со неколку вицеви од овој тип:

Kratki-crn-humor-vicevi-koi-neeticki-ke-ve-nasmeat-01.jpg

Каде е комшијата Драган?

- Умре.

Паметно.

 

Како знаеш дека сопругата ти е мртва? - Сексот е ист, само садовите во мијалникот се трупаат.

 

Маж се буди после неколку месеци поминати во кома во болницата. До него седи жената облечена во црнина, полека го трга превезот и му вели: На тебе навистина човек не може да се потпре.

 

Уф, добро е што вирусов е кинески, замисли да беше оригинал.

 

Зошто Смарт е најсигурниот автомобил на светот? - Затоа што може да загинат најмногу две личности.

 

Човек ја прашува библиотекарката – може ли да позајмам некоја книга со самоубиство?

 - Ма немој, па после да не ми ја вратиш никогаш.

 

Во Чернобил, детенце добива петка по физика. Кога го прашуваат како успеал да добие петка, тоа вели: па две глави размислуваат подобро од една.

 

Гостин, на келнерот: извинете, да не имате шеќер? Да господине.

- Ауф, незгодно брате, дедо ми умре од тоа.

 

Колку пати сум рекол „жими мајка“, мајка ми и добро се држи…

 

Фејсбук статус на поп: Лајк и ќе ти го осветам профилот.

 

Доаѓа крајот на светот во Македонија. Се врти околу себе и си вели: ама јас како да сум бил тука веќе. И си заминува.

 

Водоинсталатерот со германско потекло ми ја спои цевката од плинот на тушот. Изгледа старите навики умираат тешко.

 

Мојот маж повеќе не пие, не дреме по кафеани, не оди по жени…

- Навистина, а колку време не го прави веќе тоа?

Па еве утре точно 40 дена.

 

Најнова вест: на саемот за книга во Сараево продадени 21.648 ќебапчиња!

 

Што е недефинирано чувство?

- Кога тештата ќе го слупа твојот нов автомобил и ќе погине во сообраќајката.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Три дена пред свадба пробав спреј за самопотемнување – сега сите ми се смеат“ Жена од Англија отишла на третман со спреј за самопотемнување, но бидејќи побара...
Вирална објава на мајка ги насмеа сите: „Со тешко срце донирам предмети – немам време за ова хоби“ Мајка со тешко срце одлучи да ги донира предметите за извршување на нејзиното хо...
„Што значи кога мажена жена постојано се слика сама, а мажот го нема никаде на сликите?“ „Можеби ѝ е потребен водоводџија“, „Дека е срамежлив“, „Значи дека мажот ја слик...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg