Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Низ илустрации: Колку брзо (и драстично) ни се промени животот?

Се сеќавате ли дека порано чекавме цела недела за да изгледаме нова епизода од омилената серија?

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-01.jpg

Со напредокот на технологијата, нашиот живот се менува побрзо од кога било.

Се менуваат и нашите ставови и верувања, па работи кои некогаш биле норма, денес не само што ги избегнуваме, туку ги сметаме и за неучтиви.

Неколку илустрации кои одлично прикажуваат колку се промени нашиот живот:

За кампување ни треба многу повеќе од ранец со храна и вода

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-02.jpg

Мешањето во туѓите животи денес се смета за многу неучтиво

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-03.jpg

Денес сме охрабрувани да не ги криеме емоциите и да ги споделуваме отворено

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-04.jpg

Веќе немаме трпение да чекаме цела недела за нова епизода

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-05.jpg

Интересите на децата се многу променети поради технологијата

niz-ilustracii-kolku-brzo-i-drastichno-ni-se-promeni-zhivotot-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

9 работи од кои треба да се откажете (за да живеете среќно) Откажете се од навиката судот на другите луѓе да ви диктира како да се однесуват...
8 работи што секој татко мора да ѝ ги каже на својата ќерка „Се гордеам со тебе“, „Секогаш дели го тоа што го имаш“ - Кои работи секој ...
5 работи кои често ги купуваме, а кои (реално) не ни се потребни Денес се многу популарни справите за вежбање кои се користат дома. Ги гледа...
Низ илустрации: 8 докази дека децата денес и пред 50 години се разликуваат како небо и земја Порано децата знаеја како да си го поправат велосипедот или да направат куќичка ...
13 фото-докази дека на некои луѓе сè во животот мора да им е како под конец Јаткасти плодови идеално подредени во посебна тегла, јајца наредени според нијан...
Забавни илустрации, што ги рушат сите стереотипи за модерните жени (и потсетуваат дека живееме во 21... Како треба да реагираме кога некоја жена сака да го подобри својот изглед со мно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg