Карневалско лудило низ светот


Карневалско лудило низ светот

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-povekjeЗапочна карневалското лудило низ светот. Насекаде се шетаат маскирани луѓе на најразлични теми, ечи музика, луѓето се забавуваат.


Покрај најпознатиот карневал во Рио Де Жанеиро, не изостануваат ниту Уругвај и Парагвај, а и европските градови низ Чешка, Германија, Шпанија, Италија – па и кај нас.

Овде може да прочитате повеќе за карневалот кој се одржува за Прочка во Прилеп.

А, ова е дел од карневалската атмосфера низ светот.

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-1

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-2

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-3

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-4

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-5

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-6

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-7

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-8

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-9

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-10

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-11

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-12

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-13

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-14

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-15

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-16

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-17

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-18

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-19

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-20

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-21

karnevalsko-ludilo-niz-svetot-22

Би можело да ве интересира:

10 работи кои ги добиваат патниците во прва класа во авионите, а останатите не Во прва класа слободно можете да ги протегнете нозете на своето широко седиште и...
Уметник, лидер или авантурист - Датумот на раѓање открива во која категорија спаѓате Да, датумот на раѓање, без оглед на месецот, може да открие на кој тип личност п...
10 работи во машката соба кои покажуваат дека тој е уште момче, а не маж Луѓето често велат да не се суди книгата по корицата, но кога станува збор за ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg