Пробајте сами: Сликање со раце
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пробајте сами: Сликање со раце

probajte-sami-slikanje-so-race-povekjeОва е еден вид навистина интересна уметност, која може да ја испроба секој од нас. Џудит Браун е уметник од Њујорк која прави прекрасни слики...


...со помош на нејзините прсти наместо четки.

Талентираната Џудит црта пејзажи и симетрични дела.

Ако сакате да имате уникатен ѕид во домот, ослободете ја фантазијата и пробајте да направите нешто вакво со своите раце.

probajte-sami-slikanje-so-race-1

probajte-sami-slikanje-so-race-2

probajte-sami-slikanje-so-race-3

probajte-sami-slikanje-so-race-4

probajte-sami-slikanje-so-race-5

probajte-sami-slikanje-so-race-6

probajte-sami-slikanje-so-race-7

probajte-sami-slikanje-so-race-8

probajte-sami-slikanje-so-race-9

probajte-sami-slikanje-so-race-10

probajte-sami-slikanje-so-race-11

probajte-sami-slikanje-so-race-12

probajte-sami-slikanje-so-race-13

probajte-sami-slikanje-so-race-14

probajte-sami-slikanje-so-race-15

Би можело да ве интересира:

Торти кои личат на плишени играчки Сузан Нг од Сингапур е жена што својата страст за готвење ја претворила во работ...
6 вежби кои можете да ги правите и кога сте уморни Кога сте уморни и сакате само да си лежите, последното нешто што ви паѓа на паме...
„Направи сам“ проекти, јавен превоз, список за пазарење: Навики на луѓ... На листата на најтешки работи во животот кои треба да ги научите, секогаш има ме...