Од гарсониера до двособен стан
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Од гарсониера до двособен стан

Кога станува збор за создавање на комфорно место за живеење, денес е возможно речиси сè!

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-1

За пример земавме стан – гарсониера со површина од 32 м², која содржи дневна соба, кујна и бања, а со реновирање треба да се добие уште една соба - спална соба.

Изведбата е на тимот на Биро Проект кој по извршениот увид, прифатените идејни скици и направениот проект за реновирање, се насочи кон грубите градежно-занаетчиски работи.

По завршување на комплетните промени – рушење на постоечки скали, фасаден ѕид, промена на плочки и паркет и електрична инсталација во целиот стан, успешно се комплетираше замислата – да се добие функционална спална соба.

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-3

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-7

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-001

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-002

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-003

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-004

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-005

 

od-garsoniera-do-dvosoben-stan-8

Повеќе информации за уредување на вашиот ентериер може да најдете на www.biroproekt.mk или на Фејсбук страната https://www.facebook.com/biroproekt

Би можело да ве интересира:

Основни бонтон правила кои треба да ви станат начин на живот Правилата за културно однесување може да се разликуваат во различни земји низ св...
5 жени откриваат што навистина значи да се откажете од алкохолот Една, две, три чашки со ручекот лесно можат да станат претерување, исто како и п...
Громогласните '20ти години и влијанието на ерата на џезот на денешница... Кога ги гледаме фотографиите и илустрациите од 20-те години, гледаме еден див св...