Вкусни мини мезиња, идеални за летните денови


Вкусни мини мезиња, идеални за летните денови

Ако сте друштвен човек кој ова лето планира да се забавува со своите најблиски, ви предлагаме неколку уникатни солени и благи мезиња кои одлично ќе се вклопуваат во комбинација со пиво, коктел, кафе или сок.

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-01

Изненадете ги пријателите, организирајте мала забава и поставете неодоливо вкусна храна, ладни пијалоци и уживајте во летните денови.

За почеток, по утринското кафе можете да приготвите неколку благи и вкусни овошни мини сендвичиња. Експериментирајте со овошните вкусови, слаткото тесто и чоколадните додатоци.

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-12

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-13

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-14

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-15

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-16

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-17

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-19

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-20

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-23

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-24

Мини сендвичињата за со пиво може да ги пронајдете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мини сендвич колачи полнети со чоколаден фил Ако не може да одолеете на колачи кои кога ќе ги гризнете, ви се топи чоколадо в...
Десерт од кој домот ќе мириса на есен: Мини ролати со јаболка Во есен нема поубав мирис во домот од тазе печена пита со јаболка. Но, доко...
Летни мини ролати: Тиквици со фил од пилешко и зеленчук Нема ништо подобро од лесни ручеци полни со зеленчук за летните денови кога ни е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg