Вкусни мини мезиња, идеални за летните денови

Со коктелите можеби нема да ви оди некакво јадење, па затоа доволно е да поставите мали овошни залчиња кои ќе може да се искомбинираат со секој егзотичен вкус.

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-18

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-21

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-22

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-25

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-26

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-27

За која варијанта и да се одлучите, не заборавајте да смислувате новитети, да бидете креативни и да спојувате вкусови кои ви изгледаат неодоливо. Овие мали залачиња никого нема да остават рамнодушен!Би можело да ве интересира:

Рецепт за пилешки шницли во кремаст сос од лимон Никогаш не одбиваме пилешко месо, што значи дека секогаш сме во потрага по добри...
Пролетна крем салата со краставици – идеална за со велигденски ручек За време на велигденските празници во изобилство може да се најдат ротквици, мла...
Рецепт за крем од варени костени – вкусот на есента Зад називот crème de marrons се крие традиционален француски намаз од костани, к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg