Колку животот ќе ви беше поразличен ако се омажевте со друг? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Колку животот ќе ви беше поразличен ако се омажевте со друг? (фото)

Дали некогаш се прашувате како би изгледал вашиот живот, ако се омажевте за друг партнер? Како ќе живеевте? Колку деца ќе имавте?

kolku-zivotot-ke-bese-porazlicen-da-se-zemevte-so-drug-maz-foto-01.jpg

Чешката фотографка Дита Пепе овие прашања ги сфатила буквално и ги преточила низ неколку автентични семејни фотографии кои се можни сценарија за нејзиниот живот.

Дита навистина професионално и детално ги осмислила целините, од средината, преку нејзиниот изглед па се до изгледот на нејзините дечиња.

kolku-zivotot-ke-bese-porazlicen-da-se-zemevte-so-drug-maz-foto-1.jpg

Во нејзиниот проект најпрво учествувале мажи кои ги знаела, а подоцна започнала и да соработува со странци. Неколку пати дури и ја вклучила својата ќерка.

Низ семејните портрети таа успешно се претопува и прилагодува во различни култури и социјални сталежи.

Нејзината цел е да му покаже на светот како идентитетот се менува и трансформира благодарение на бракот и заедницата во која живееме.

kolku-zivotot-ke-bese-porazlicen-da-se-zemevte-so-drug-maz-foto-2.jpg

Повеќе фотографии прекрасната фото-приказна погледнете во продолжение:

Би можело да ве интересира:

Колку време им е потребно на мажите, а колку на жените за едни исти ра... Можете ли да поверувате дека мажите поминуваат повеќе време на лична хигиена отк...
До колку години вашиот живот треба да биде „ставен во ред“? Некои луѓе се жалат дека љубовниот живот им е катастрофа, други ја мразат својат...
Бабини деветини или во какви глупости веруваме Кога бев мал верував во сé и сешто. Мислев дека секој старечки збор и прекор сод...