30 свадбени торти кои ни ги надминаа очекувањата во 2015-та (фото)

Изминатава година невестинските торти станаа уметност.

30-nevestinski-torti-koi-ni-gi-nadminaa-ocekuvanjata-vo-2015-ta-foto-001.jpg

Од голи кори прекриени само со цвеќе, до фондан обложен со светки - 2015-та беше година кога откривме дека тортата е многу повеќе од чоколадо и ванила.

Летните венчавки беа преплавени со свежо цвеќе наредено врз белиот шлаг, но и со рачно нацртани раскошни мотиви.

Малку похрабрите младоженци се одлучија за цела галаксија на една торта или за тематски поделена декорација.

Ова се најдобрите 30 кои дефинитивно ги надминаа сите очекувања:

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најдоброто свадбено видео: Невеста лудо танцува со татко ѝ на „Teach Me How to Dougie“ „Причина број 1838329194920 зошто го сакам татко ми“, напиша 30-годишната н...
11 (задолжителни) фотографии кои невестата вреди да ги направи пред да се појави во венчаница Подготовка на шминка и фризура, венчаница и штикли спремни да се облечат, другар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg