Како изгледа најстрашниот ролеркостер во светот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како изгледа најстрашниот ролеркостер во светот?

Во Јапонија постои „ролеркостер“ кој можеби нема многу извртувања, угорници и удолници, но со сигурност може да се каже дека е еден од најстрашните.

kako-izgleda-najstrashniot-rolerkouster-vo-svetot-01.jpg

Станува збор за трака на која сами возите на велосипедски седишта кои се прилично едноставни и немаат голема заштита како стандардните ролеркоустери.

Парови ги вртат педалите и ја поминуваат патеката по свое темпо.

Ова возбудливо возење се наоѓа во Забавниот парк „Washuzan Highland“ во Јапонија, а преку него можете да уживате во неверојатната глетка на мостот Shimotsui-Seto.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

19 слатки сличности помеѓу децата и кучињата Обична кутија им е позабавна од тон играчки. Секогаш мора да ги нахраните наврем...
10 правила на однесување што ги научивме премногу доцна Општеството е полно со непишани правила кои, за жал, ги научивме неколку години ...
За жените кои немаат идеја: Мажите откриваат какви подароци сакаат Дали и вие сте од оние жени кои немаат идеја за машки подароци и тоа им е најгол...