Ананасот расте на грмушка и уште 13 интересни факти за светот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Ананасот расте на грмушка и уште 13 интересни факти за светот

Како се заменуваат сијалиците на екстремно високите тавани? Како се прави најпознатиот магионичарски трик?

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-01.jpg

Љубопитноста е тоа што го движи светот напред бидејќи во сè има нешто што не сме го знаеле.

Ако имате желба комплетно да го откриете светот, тогаш овие факти ќе ви се допаднат.

Работи кои можеби не сте ги знаеле:

Ананасот не расте на дрво, туку на грмушка.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-03.jpg

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-02.jpg

Вака се гради мост преку река.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-04.jpg

Виолетовите моркови внатре може да бидат портокалови.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-05.jpg

Врвот Монт Еверест не е толку романтичен како што мислите.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-06.jpg

Кинескиот ѕид завршува во Жолтото Море.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-07.jpg

Модерен воен брод надвор од вода.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-08.jpg

Дупките за дишење на синиот кит изгледаат како џиновски нос.

ananasot-raste-na-grmushka-i-ushte-13-interesni-fakti-za-svetot-09.jpg

Уште 7 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

16 прекрасни работи кои се случија во светот во 2018 Среде ова медиумско сивило вистинско освежување се информациите од типот на оваа...
8 знаци дека токму вие сте „волкот во светот на овците“ Животот не е лесен, но секој миг е вреден за живеење. Да се биде волк во светот ...
Факти кои може да ви го спасат животот во одредени неочекувани ситуаци... Животот нуди многу непредвидливи ситуации, и иако никој не ги посакува, сепак не...