Загатка: Кој го зел јаболкото?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Загатка: Кој го зел јаболкото?

zagatka-koj-go-zel-jabolkoto

За време на ручекот, група момчиња ја посетиле соседната продавница за да си купат нешто за ужинка.

Едно од петте деца зело заболко:

Џим рекол:  Хенк или Том, еден од нив двајца го зема.

Хенк рекол: Не беше ниту Еди, ниту пак јас.

Том рекол:  И двајцата лажете.

Дон рекол: Никој од нив не лаже, другиот ја кажува вистината.

Еди рекол: Не, Дон, тоа не вистина.

Кога го консултирале нивниот наставник, тој рекол: Три од момчињата секогаш ја кажуваат вистината, но две секогаш лажат.

Можете ли вие да откриете кој го зел јаболкото?

Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку деца има Дејан? Време е за будење на умот од зимски сон – ве предизвикуваме со трик прашање. ...
Тест низ оптичка илузија: Колку сте емотивни? Оптичките илузии се секогаш привлечни бидејќи секој пар очи гледа нешто различно...
Нумерологија: Пресметајте дали вашето име е магнет за пари Комбинација од броеви и вашето име можат да откријат дали парите лесно ќе ви дој...